به نام خدا
...یا زهرا...
چهارشنبه 18 آذر 1394 :: نویسنده : علی ادیب
باسلام یکی از دوستان توی اون یکی وبلاگ بنده(شیعه برحق) ،یک سوال پرسید که ظاهرا به فرموده ی ایشون سوال خیلی هاست
لذا تصمیم گرفتم  با اجازه از محضر دوستان اون سوال رو اینجا هم پاسخ بدم .

سوال اون بزرگوار:

سلام. لطف میکنید جواب قانع کننده ای در قبال این سوال که گاها از اطرافیانم میشنوم بدید. اینکه گفته میشود احادیث پیامبر(ص) و ائمه(ع)،مانند این حدیث از پیامبر که می فرمایند:هر کس که برایش دختر به دنیا آید و او را اذیت نکند و حقیرش نشمارد و فرزندان یعنی پسران خود را بر او ترجیح ندهد، خداوند به واسطه آن دختر او را به بهشت می برد.میدانیم که احادیث پیامبر و ائمه همانند قرآن جاودان و قابل استناد برای همه دورانهاست. اما نعوذبالله گفته می شود که این احادیث و امثال این فقط مربوط به زمان جاهلیت است مبنی بر این که اعراب دیگر دختران خود را زنده به گور نکنند. و مربوط به این دوران نمی شود.؟؟؟؟؟؟ ممنونم.
سلاماجازه بدید باهم بررسیش کنیم
روایت اینه:

مَن وُلِدَت لَهُ ابنَةٌ فلَم یُؤذِها و لَم یُهِنْها و لَم یُؤثِرْ وُلدَهُ علَیها ـ یَعنی الذُّكورَ ـ أدخَلَهُ اللّه ُ بِها الجَنَّةَ

(میزان الحکمة ج 13ص 442 ح٢٢٦22)

هر كس كه برایش دختر به دنیا آید و او را اذیّت نكند و حقیرش نشمارد و فرزندان ـ یعنى پسران ـ خود را بر او ترجیح ندهد، خداوند به واسطه آن دختر او را به بهشت مى برد.


این حدیث درواقع داره میگه دختراتون رو اذیت نکنید و حقیر نشمارید و پسرهاتون رو الکی بر دخترهاتون ترجیح ندید. وتوی ادامه میگه هرکی اینطور باشه میره بهشت.و فکر میکنم این حدیث و احادیث شبیه به این به هیچ عنوان محدود در زمان خاص نمیشن.همونطور که در حدیث ثقلین هم اومده (که تا روز قیامت باید توی زندگی و توی برخورد با مسائل مختلف رفت سراغ  قرآن و اهل بیت) چون مباحث  مباحث عقلیه و عقل همیشه دنبال خوبی هاست...واین دو همیشه و در همه ی زمان ها مبدا و منشا همه  خوبی هان...


توی روایات  به کررات احادیثی مبنی بر با فضیلت بودن دختر بودن فرزندان هست:

نمونه ی قرآنیش هم سوره ی کوثر که در شان حضرت فاطمه س نازل شده

واما روایات:


از رسول اکرم (ص):

...........................................
"اِنَّ اللّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى عَلَى الاُناثِ اَرَقٌّ مِنهُ عَلَى الذُّكُورِ"؛

خداوند متعال بر دختران مهربان‏تر است تا پسران.

وسائل‏ الشیعة، ج15، ص104؛ فروع كافى، ج2، ص82. به نقل از مرکز نشر اعتقادات


...............................................


خَیْرُ اَوْلادِكُمْ اَلْبَناتُ.


بهترین فرزندان شما دختران هستند.

بحار، ج 104، ص 91.

............................................


إنّ اللّه َ تباركَ و تعالى علَى الإناثِ أرأفُ مِنهُ علَى الذُّكورِ ، و ما مِن رجُلٍ یُدخِلُ فَرحَةً علَى امرأةٍ بَینَهُ و بَینَها حُرمَةٌ ، إلاّ فَرَّحَهُ اللّه ُ تعالى یَومَ القِیامَةِ.

(میزان الحکمة ج 13ص 442 ح٢٢٦24)

خداوند تبارك و تعالى به زنان مهربانتر از مردان است. هیچ مردى نیست كه زنى از محارم خود را خوشحال سازد، مگر اینكه خداوند متعال در روز قیامت او را شادمان گرداند.

.............................................
الإمامُ علیٌّ علیه السلام : كانَ رسولُ اللّه ِ صلى الله علیه و آله إذا بُشِّرَ بِجارِیَةٍ قالَ : رَیحانَةٌ و رِزقُها علَى اللّه عَزَّ و جلَّ.

(میزان الحکمة ج 13ص 443 ح٢٢٦26)

امام على علیه السلام نقل کرده اند هرگاه به رسول خدا صلى الله علیه و آله مژده مى دادند كه برایش دخترى به دنیا آمده است، مى فرمود: دسته گل است و روزیش را خداوند عزّ و جلّ مى دهد.

.............................................

مَنْ كانَتْ لَهُ اِبْنَةٌ واحِدَةٌ كانَتْ خَیْراً لَهُ مِنْ اَلْفِ حِجَّة وَ اَلْفِ غَزْوَة وَ اَلْفِ بَدَنَة وَ اَلْفِ ضِیافَة.

كسى كه یك دختر دارد اجر او از هزار حج، و هزار جهاد، و هزار قربانى و هزار مهمانى بیشتر است!

ازدواج در اسلام، ص 136

..........................................
اِنَّ اللّهَ تَبارَكَ وَ تَعالى عَلَى الاِْناثِ اَرَقُّ مِنْهُ عَلَى الذُّكُورِ، وَ ما مِنْ رَجُل یُدْخِلُ فَرْحَةً عَلى اِمْرَأَة بَیْنَهُ وَ بَیْنَها حُرْمَةٌ اِلاّ فَرَّحَهُ اللّهُ یَوْمَ الْقِیامَةِ

خداوند به دختر مهربانتر از پسر است، كسى كه باعث خوشحالى دخترش شود، خداوند روز قیامت او را خوشحال مى كند.

وسائل، ج 20، ص 367.

........................................


و همچنین:

رسول خدا (صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم) فرمود: «دختران با حجاب و عفیف بهترین فرزندان هستند. هر کس که یک دختر دارد خداوند دخترش را مانعى از آتش برایش قرار میدهد و هر کس که دو دختر دارد خداوند او را به واسطه آن دو دختر به بهشت میبرد و هر کس سه دختر دارد و یا به اندازه آن خواهر دارد خداوند جهاد و صدقه دادن را از او بر میدارد.»

.....................
علاوه بر این روایات  ده ها روایت زیبا و جالب دیگر  وجود داره..که مطالعه اش خالی از لطف نیست
واقعا که یه خانم بامطالعه ی این احادیث باید دریابه که چقدر باید قدر خودش رو بدونه...
حالا  تصورش  رو بکنید  دختری که این همه خدای متعال  به عظمت حیای او بها میده و ازش تعریف میکنه و همچنین این  که این دختر میتونه چقدر باعث سعادت خودش و خانواده ی خودش بشه ...
چقدر ناخوشاینده که به مسئله ی حجاب و وپوشش خودش  توجهی نکنه ونسبت بهش بی تفاوت باشه.باید به این خانمها گفت زیبایی ظاهری  اصلا و ابدا در بی حجابی نیست
متاسفانه به وفور توی جامعه و همچنین دانشگاه ها شاهدهمچین مسائلی هستیم.
صد البته این موضوع در باره ی آقایون هم صدق میکنه و اونها هم باید توی چارچوبی که براشون مشخص شده باید عمل کنند.


باتشکر
التماس دعا

نوع مطلب : حرف من...، مذهبی...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 21 آذر 1394 11:53 ب.ظ
توسل
همان طور که از سیمای کلمه مشخص است این کلمه ریشه در کلمه وسیله دارد. یعنی قرار دادن یک چیز یا کس به عنوان وسیله ای برای رسیدن به مقصد یا هدفی خاص. توسل پایه و مبنای اهل تشیع است. که شیعیان مرتضی علی(ع) پس از توکل بر خدا، روی به حجت های خدا و اهل بیت پیامبر در روی زمین می آورند. در واقع شیعیان بر این عقیده که اهل بیت پیامبر و امامان معصوم(ع) به خاطر آبرو و جایگاهی که پیش خدا دارند حتما می توانند از خداوند تبارک و تعالی برای ما بی آبروها در پیشگاه مقدس ربوی طلب روای حاجات کنند. اما متاسفانه برخی یا خیلی ها به چنین چیزی معتقد نبوده و آن را نوعی شرک می دانند. آن ها می گویندوقتی یکی از برادران شیعه به زیارت مراکز زیارتی، امام زادگان، قبر پیامبر و بقاع متبرکه می روند در و دیوار و اجسام را می پرستند. در جواب اینکه نیت ورود ما به این جور مکان ها پرستش و عبودیت نیست و ما تنها با هدف توسل جستن به این عزیزان به آن ها پناه می بریم که رد خور هم ندارد. چه بسیار بیماران و دکتر جواب کرده ها از اهل تسنن، مسیحیت و سایر فرقه ها به ائمه اطهار(ع) توسل جستن و از فرط بیماری شفا پیدا کردند. این که دیگر دروغ و شرک نیست. یک نمونه کوچک و در عین حال بزرگ از این را می توان شفا یافتگان اهل تسنن در مسجد مقدس جمکران عنوان کرد. شیعیان که جای خود دارند.
اما متاسفانه مشکل کار جای دیگری است. حب و بغض، تعصب بی جا و غرور در برخی موارد حتی اگر حق هم باشد اجازه تسلیم نمیدهد.
نمونه آن یکی از دوستان اهل تسنن بنده که به راستی به نیکی آن ندیدم اما پس از بحث و مجادلات علمی پیرامون مسائل اختلافی و علی الخصوص *بحث توسل* تا حدودی دل او پذیرای حقیقت شد اما تعصبش اجازه به او نمی داد.
مهندس ادیب واقف هستید که...
در انتها در اثبات حقانیت و تبرک بودن توسل با وجود هزاران روایت و حدیث مستدل از زمان پیامبر خاتم(ص) تا حضرت بقیه الله(عج) دو دلیل روشن برای آن عنوان میکنم:
1- ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله بل احیاء عند ربهم یرزقون(آیه مستدل قرآن)
2- یا وجیها عند الله اشفعی لنا عند الله(دعای توسل)
همین و بس.
التماس دعای خیر دارم.
اللهم ارزقنی شفاعه الحسین (ع) یوم الورود به حق محمد و آل محمد
علی ادیب:احسنت به شما میاد جان من رو یاد سه سال پیش انداختی...
در قرآن آمده مه مردم به حضت موسی گفتند(یاموسی ادع لنا)...ای موسی برای ما بخواه...

میبینیم که قرآن هم با ( یا ) گفتن مشکل ندارد...همانطور که ما یاعلی میگیم

میلاد برو به این لینک

http://aliadib.mihanblog.com/post/32
شنبه 21 آذر 1394 11:31 ق.ظ
سلام و طاعات و عزاداری ها قبول انشاالله
در روایتی از امام رضا آمده است که هرکس به زیارت من بیاید در سه جا من شفیع آن هستم:
1- شب اول قبر
2- موقع برپایی دستگاه عدالت خدا در روز قیامت
3- هنگام عبور از پل صراط
البته لازمه چنین شفاعتی به طور حتم قبول داشتن ولایت جدش حضرت علی(ع) است.
واقعا چی از این بهتر...
****ولایت علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی****
علی ادیب:یک جای دیگه هم امام رضا ازقول الله تبارک وتعالی میفرماید کلمه لااله الا الله حصنی ومن دخل حصنی امن من عذابی.....امادراخراقابه خودشون اشاره میکنن و میفرمایند بشرطهاوشروطها...وانامن شروطها
جمعه 20 آذر 1394 10:57 ب.ظ
امام زمان(عج)
این پاک ترین، مظلوم ترین و دستگیر ترین موجود در هستی.
امام زمان(عج) یعنی عصاره پاک و اون چکیده اهل بیت. یعنی مظهر و محضر خدا در زمین. یعنی صاحب امر که حداقل مفهومی که می توان از صاحب امر برداشت کرد همین بس که پای نامه اعمال ما قرار هست انشاالله مزین به امضای حضرت بقیه الله بشه. واین مقام که درکش برای حداقل من بدبخت که سخته، فقط مختص مهدی (عج) است.
اللهم ارنی الطلعه الرشیده و الغره الحمیده و اکحل ناظری به نظره منی علیه و عجل فرجه و سهل مخرجه و اوسع منهجه به حق محمد و آل محمد.
جمعه 20 آذر 1394 10:49 ب.ظ
خدا را شکر دو همایش جهانی به سردمداری اهل بیت و تشیع در ایران و به سردمداری ایران سربلند در حال شکل گیری است و اون هم همایش اربعین حسینی و همایش شهادت رضوی است. همایش هایی که نه تنها شیعیان بلکه سنی ها، مسیحی ها و ... هم شیفته اهل بیت پیامبر کرده. این یعنی قدرت عاشورا و نهضت امام حسین(ع)
جمعه 20 آذر 1394 10:44 ب.ظ
با سلام و عرض تسلیت
ظلم در حق اهل بیت پیامبر(ص) محدود به زمان خاصی نبوده و نیست. متاسفانه این ظلم ریشه ای عمیق دارد. در واقع مشکل اصلی اونها(دشمنان اهل بیت) اگرچه در زمان پیامبر هم بوده ولی از زمان حضرت علی (ع) رنگ واقعی خون به خودش میگیره. رنگی به تیرگی شب غسل و تشییع فاطمه پاکی ها و ام ابیها(س) و به روشنی ظهر عاشورا. به تیرگی دری که آتش زدند. آره به تیرگی همون در که پیامبر هر روز موقع عبور از مقابل اون حدیث ثقلین را میخواند. ولی این در در روز قیامت دیگر تیره نیست و به روشنی گواه از ولایت حیدر می دهد انشاالله. بله متاسفانه مشکل از ولایت برحق، متقن، بلاشک، بلافصل، بلاتشبیه، بلاقطع امیرالمومنین علی (ع) شروع میشه که البته مشکلی نیس. به راستی که در خانه حضرت علی(ع) که می توان گفت از اولین مستمعان حدیث ثقلین بوده است چرا باید به آتش کشیده شود؟ حدیثی که در آن صحبت از پایه و اساس تشیع شده است.
پیامبر اکرم(ص) مردی 250 ساله است از خودش تا تولد صاحب امر
علی ادیب:سلام میلاد جان.احسنت بر خودت و قلمت....مشتاق دیدار
جمعه 20 آذر 1394 03:12 ق.ظ
اون یکی وبلاگتون رو من تازه امشب دیدم عالیه.مطالب خیلی خوبی توش گنجونده بودین انشاالله تلاشتون تو این زمینه تداوم داشته باشه .موفق باشید
علی ادیب:خواهش میکنم.ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

همه پوچیم
.
.
ولی ما را همین بس که
.
.
مولایمان وزنِ عالم است!
.
.
اون که هوات را داره
.
.
تو هم هواش رو داشته باش
.
.
واسه ظهورش انتظار زیادی ازت نداره
.
.
تو فقط گناه نکن
.
.
همین
مدیر وبلاگ : علی ادیب
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic